Wygodne, komfortowe i modne – sportowe stroje kąpielowe

Strój kąpielowy sportowy to coraz częstszy widok na krytych basenach. Czym się wyróżnia spośród innych strojów kąpielowych? Na jakie cechy sportowego kostiumu kąpielowego warto zwrócić uwagę?

Wygodny kostium na basen

Przede wszystkim strój kąpielowy sportowy ma inną funkcję niż zwykły kostium na plaże. Sportowe są tworzone z myślą o pływaniu w basenach i osiąganiu wysokich wyników.
W związku z tym nie mają zdobień, falbanek, cekinów, kryształów. Także krój kostiumu jest bardzo prosty – choć to nie oznacza, że do wyboru mamy tylko kostiumy jednoczęściowe.
Najważniejsza w takim stroju kąpielowym jest wygoda. Ze względu na to musi być dopasowany do sylwetki i nie krępować ruchów. Dlatego sportowe kostiumy kąpielowe mają szerokie ramiączka, które nie wpijają się w nasze ciało oraz specjalne szwy.
Dzięki nim nic nas nie obciera i nie powoduje dyskomfortu, nawet po wielu godzinach treningu w wodzie.

Strój kąpielowy sportowy nie może być kobiecy i piękny?

To zdanie wielu osób, które uważają, że sportowy strój kąpielowy to raczej jednokolorowy i jednoczęściowy strój, którym niczym się nie wyróżnia.
Oczywiście jest to zdanie błędne. Sportowe kostiumy kąpielowe faktycznie na pierwszym miejscu stawiają wygodę z użytkowania.
Jednak nie zapominają o wyglądzie kostiumu. Wiele sportowych kostiumów do pływania ma piękne, żywe kolory, ciekawe wzory, czy wyróżnia się krojem, który jest prosty ale bardzo dobrze podkreśla sylwetkę.
Jedyne na co nie możemy sobie pozwolić przy okazji sportowych kostiumów kąpielowych to wszelkie ozdoby czy duże wycięcia, delikatnie sznurowanie, czy spódniczki przy stroju.
Mimo to na basenach krytych, a obecnie również na plażach, bardzo często spotyka się sportowe stroje kąpielowe.

Jak powinniśmy się nawadniać podczas uprawiania sportu?

Co jest najważniejsze podczas wybierania sportowego stroju kąpielowego?

Komfort i wygoda. Strój kąpielowy sportowy ma przede wszystkim zapewniać komfort z pływania.
Jeśli czujesz, że strój w pewnych miejscach jest za ciasny, albo szwy drażnią twoją skórę nie męcz się. Powinnaś od razu wymienić swój kostium.
Podobnie w przypadku, gdy kostium nie trzyma twoich piersi lub brzuszka. To sprawia, że odczuwać dyskomfort i zamiast spokojnie pływać, martwisz się, czy przypadkiem nie widać czegoś, czego nie powinno.
Oczywiście ważny jest również wygląd kostiumu. Obecnie, dzięki staraniom projektantów, mamy ogromny wybór kostiumów sportowych. Każda znajdzie więc coś dla siebie.

1 komentarz w temacie “Wygodne, komfortowe i modne – sportowe stroje kąpielowe

Dodaj komentarz