kulturystyka

Trening na siłowni- jak zacząć?

Tak naprawdę istnieją dwa różne sposoby rozpoczęcia reżimu kulturystycznego; w łatwy i trudny sposób.

To, który z dwóch wybierzesz dla siebie, określi stopień, w jakim będziesz trzymać się reżimu i tym samym odniesiesz sukces. Ponieważ masz wybór, oczywiście będziesz musiał przygotować dla siebie odpowiedni, dobrze wyryty plan, aby wybrać właściwą opcję. Jeśli jesteś taki jak ja (i jak tysiące innych mądrych ludzi na całym świecie), bez wątpienia wybierzesz prostszą drogę, w którym to przypadku będziesz musiał zacząć od solidnego planu treningowego i spisać to wszystko na papierze .

Przygotowanie planu treningu jest pod wieloma względami porównywalne z rodzajem planowania postanowień noworocznych, które wszyscy zwykle robimy. Oczywiście większość z nas ma tendencję do rezygnowania z postanowień w ciągu dnia lub dwóch, ale tutaj tak naprawdę nie ma rezygnacji.

Trudno dotrzymać obietnic, po prostu dlatego, że większość z nich składa trudne obietnice. Większość z nas nie trzyma się postanowień, które podejmujemy na początku roku, ponieważ nasze cele nie są realistyczne. Kiedy obiecujemy rzucić palenie w nowym roku, ignorujemy fakt, że rzucenie palenia jest procesem stopniowym i wymaga czasu.
Tak więc mądrym sposobem na rzucenie palenia byłoby wypalenie około 4 papierosów dziennie, a następnie zmniejszenie ich do 2 i tak dalej. Nie ma sensu oczekiwać, że tak po prostu rzucimy palenie tylko dlatego, że to obiecaliśmy.

Podobnie, kiedy planujesz swój reżim kulturystyczny, pamiętaj, że potrzebuje zestawu osiągalnych celów, aby naprawdę wypracować. Nie zmienisz się w Stallone w ciągu miesiąca, więc nie zamierzaj tego robić, daj sobie na to zrelaksowany limit czasowy, powiedzmy 6 miesięcy. Pamiętaj też, że kiedy dopiero zaczynasz, nie będziesz miał takiej wytrzymałości, jaką będzie miał zawodowy sportowiec lub doświadczony kulturysta, więc nie zniechęcaj się, jeśli nie możesz nadążyć za Arniem (który ćwiczy od 2 lat) podczas pierwszej sesji treningowej. Nie rób z sesji na siłowni walki ego, nie masz tu nic do udowodnienia. Poświęć trochę czasu na relaks i wnikliwie oceniaj swoje postępy.

Kiedy zaczynasz kurację, nie przekraczaj 2 dni w tygodniu. Upewnij się, że masz w ręku co najmniej 2 godziny czasu, abyś nie musiał się spieszyć z treningiem. Zacznij od kilku ćwiczeń cardio, aby naładować mięśnie. Spędź trochę czasu na bieżni lub spróbuj pokręcić się, wszystko, co napompuje twoje serce do około 80% jego normalnej pojemności, to dobry wybór. Nawet jeśli nie chcesz zaczynać od ćwiczeń sercowo-naczyniowych, upewnij się, że wykonujesz je po treningu, aby pomóc organizmowi spalić więcej tłuszczu.

Ażeby zwiększyć swoją wydajność na siłowni, zobacz, jak potężna moc drzemie w roślinach.

Kulturystyka: kiedy zacząć i przestać?

Kulturystyka to świetny sposób na wyrzeźbienie sylwetki i utratę dodatkowych warstw tłuszczu. Trening z ciężarami może pomóc przyspieszyć metabolizm, a także napiąć i zdefiniować mięśnie, aby uzyskać wyrzeźbione ciało. Choć brzmi to łatwo, ale nie daj się zwieść myśleniu, że kulturystyka to spacer po parku. Kulturystyka przynosi efekty (są tysiące ludzi na całym świecie, którzy z łatwością ręczą za ten fakt), pod warunkiem, że będziesz trzymać się swojego reżimu, zachować dyscyplinę i naprawdę ciężko pracować.

Jak każdy z nas, który próbował schudnąć w pewnym momencie, wie, że utrata tłuszczu zgromadzonego przez organizm nie jest łatwa. Pożegnanie wymaga wielkiego poświęcenia i ogromnego wysiłku. Sam ten proces może zająć dużo czasu, w wyniku czego większość osób uprawiających kulturystykę często traci cierpliwość w połowie i całkowicie ją rezygnuje. Nie jest łatwo kontynuować ciężką pracę, nie widząc żadnego wpływu całej ciężkiej pracy na twoje ciało. Ale oczywiście organizm potrzebuje czasu, aby zareagować i nie zareaguje szybko tylko dlatego, że tego chcemy. Podtrzymywanie reżimu wymaga ogromnej siły woli, pewnej dozy wiary i wiedzy o tym, kiedy przestać ćwiczyć.

Jedną z pierwszych rzeczy, których należy się nauczyć w kulturystyce, jest to, kiedy przestać. Większość neofitów kulturystyki ma tendencję do kontynuowania ćwiczeń, aż prawie załamują się z wyczerpania. Teraz, chociaż przepychanie się jest dobrą rzeczą, przesadzanie z pewnością nie jest. Wszystko dzieje się we właściwym czasie, więc bez względu na to, jak ciężko trenujesz już pierwszego dnia, jest mało prawdopodobne, że od razu zobaczysz efekty tego treningu. Intensywne ćwiczenia na początku treningu mogą również spowodować poważne kontuzje.

Pamiętaj, aby program ćwiczeń był interesujący, musisz zadbać o to, aby sprawiał Ci przyjemność, bo inaczej nie będziesz do niego codziennie wracał i unikał go w taki czy inny sposób. Często intensywne ćwiczenia mogą powodować zmęczenie i nadzieję na przerwę. W takich okolicznościach zrób sobie przysługę i zrób sobie krótką przerwę. Nie martw się; jakiś czas wolny będzie miał tylko pozytywny wpływ na twoje ciało. Wykorzysta czas spędzony z dala od ciężarów, aby odzyskać siłę i zacząć budować nowe mięśnie, zapewniając w ten sposób powrót do ciężarów w znacznie lepszej formie. Ale to nie wszystko, że przerwa od ćwiczeń sprawi, że poczujesz się emocjonalnie zrelaksowany i zrelaksowany.

Jeśli dopiero zaczynasz kulturystykę, prawdopodobnie jeszcze nie nauczyłeś się, że Twoje ciało czerpie najwięcej korzyści z dni, kiedy siedzisz bezczynnie w domu, zamiast pompować żelazko. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie ciężkie ćwiczenia mogą powodować ogromne zmęczenie twojego ciała. Krótki czas wolny działa jak „czas regeneracji”, podczas którego powstają mięśnie, których pragniesz.

Masa mięśniowa nie wzrasta podczas treningu, ponieważ mięśnie są wtedy zbyt zajęte pracą. Zamiast tego rozszerza się w kolejnych dniach po treningu.
Tak więc, aby uzyskać maksymalne korzyści i całkowite budowanie mięśni, wydłuż czas spędzony poza siłownią i po prostu zrelaksuj się, nie pożałujesz wyników.