Najlepsze ćwiczenia, dzięki którym wzmocnisz plecy

Nie jeden bywalec siłowni marzy o tym by mieć dobrze zrobione plecy, jednak nie każdy potrafi tego dokonać, dlatego dziś odpowiemy sobie na pytanie – jakie są najlepsze ćwiczenia na plecy?
Plecy to element którego nie możemy omijać, gdy pracujemy nad naszą sylwetką, wielu facetów marzy i dużej klatce piersiowej, czy też dużych bicepsach, jednak nie zapominajmy o plecach, barkach, nogach itp.
Powinniśmy wszystkie partie ciała rozwijać, jednak przechodząc stricte do pytania, to jakie ćwiczenia wykonywać, aby nasze plecy progressowały?

MARTWY CIĄG

Martwy ciąg to jedno z lepszych ćwiczeń nie tylko na plecy.
Dzięki temu ćwiczeniu możemy rozwijać nasze plecy, ale również nogi, jednak dziś skupiamy się na tym ćwiczeniu pod kątem pleców. Ćwiczenie angażuje mięsień czworoboczny lędźwi
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mięsień_czworoboczny_lędźwi

Jak często wykonywać te ćwiczenie?

Zaleca się minimum dwa razy w tygodniu, aby móc zobaczyć rezultaty, jednak też nie możemy przesadzać z ilością tego ćwiczenia.

PODCIĄGANIE

Podciąganie na drążku to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na plecy, jednakże to ćwiczenie nie należy do najprostszych i aby móc je wykonać musimy regularnie pracować nad naszą siłą aby móc podnieść się 10-12 razy po 3 serie, a to wymaga sporej pracy. To ćwiczenie jest o tyle dobre, że angażuje nie tylko plecy, ale również nasze bicepsy, a także mięśnie proste brzucha. Zalety i szerszy opis tego ćwiczenia znajdziesz na www.facepalm.pl. Jeśli takie ćwiczenie zrobimy minimum raz w tygodniu, jednak dodamy do tego inne ćwiczenia stricte na plecy, możemy być spokojni o rezultaty.

PODCIĄGANIE DO KLATKI

Podciąganie do klatki – ćwiczenie na maszynie, które angażuje nasze plecy, przy tym dając „niezły wycisk”. Ćwiczenie niesamowicie skuteczne, dzięki któremu możemy rozbudować nasze plecy, aby patrząc na nie móc powiedzieć „łał” Podciąganie do klatki możemy wykonywać nawet trzy razy w tygodniu i przy takiej ilości możemy spać spokojnie, że nasze plecy będą rosnąć „jak na drożdżach” Ilość 12-14 powtórzeń przy 3-4 seriach powinna wystarczyć by móc w pełni zaangażować nasze plecy.

PODNOSZENIE SZTANGI ZA GŁOWĘ

Ostatnim na dziś ćwiczeniem, będzie podnoszenie sztangi za głowę. To ćwiczenie jest genialne, ponieważ nie dość, że bardzo mocno angażuje nasze plecy, to w dodatku trenujemy naszego tricepsa, co jest bardzo dobre, zwłaszcza jeśli chcemy mieć duże i pokaźne bicepsy. 10-12 powtórzeń w 3 seriach powinno spokojnie wystarczyć, aby dostrzec efekty w przypadku regularnych treningów.