Poznaj najwyższych piłkarzy

Piłka nożna generalnie nie jest sportem, który szczególnie nadaje się dla bardzo wysokich osób. Wysocy piłkarze są z reguły mniej skoordynowani i wolniejsi ze względu na swój rozmiar. Chociaż często zdarza się, że wysocy bramkarze mają  tę zaletę, że mają dużą rozpiętość ramion. Na przestrzeni dziejów zdarzali się również 'zabójcy’ o wysokiej posturze, jak Peter Crouch czy John Carew. Oto najwyżsi piłkarze.

  • Tomáš Holý Ten – czeski bramkarz ze wzrostem 2,06 metra jest prawdopodobnie najwyższym piłkarzem na świecie.
  • Matt Casey – ten obiecujący angielski obrońca, urodzony w 1999 roku, ma nie mniej niż 2,04 metra wzrostu.
  • Abdoul Bâ – ten mauretański piłkarz, z pochodzenia Senegalczyk, występuje w legendarnym francuskim Auxerre, obecnie w drugiej lidze francuskiej. Jest obrońcą i ma 2,03 m wzrostu.
  • Lovre Kalinic – jest chorwackim bramkarzem, który gra w Ligue 1 dla Toulouse FC na zasadzie wypożyczenia z Aston Villa FC. Był rezerwowym bramkarzem drużyny chorwackiej, która została wicemistrzami świata w 2016 roku. W fazie grupowej dostał do rozegrania jeden mecz. Ma 2,01 m wzrostu.
  • Mikkel Mena Qvist – to szczupły duński piłkarz kolumbijskiego pochodzenia, który gra na pozycji pomocnika w islandzkiej drużynie KA. Ma nie 2,03 m wzrostu.
  • Paul Onuachu – nigeryjski napastnik, który jest jednym z kluczowych zawodników KRC Genk w Jupiler Pro League, czyli lidze belgijskiej. Ma 2,01 m, czyli wzrost znacznie powyżej średniej, jeśli chodzi o „9”.
  • Thibaut Courtois – technicznie nie jest jednym z najwyższych zawodników, ale jest jednym z najwyższych zawodników w La Liga. Bramkarz Realu Madryt jest najwyższy w lidze – ma 1,99 m.

Inni piłkarze zapamiętani ze względu na swój wzrost Są jeszcze inni zawodnicy, którzy wyróżniają się wzrostem. Wspomniano już o Andonim Cedrúnie (1,98), ale nie można zapominać o innych legendarnych graczach, takich jak między innymi Peter Crouch – najwyższy piłakarz w Premier League (2,01), John Carew (1,95) czy Nicola Zigic (2,01).