Jak zacząć ćwiczyć z pomocą trenera personalnego?

Czy chcesz zacząć uprawiać sport? W takim przypadku to normalne, że jesteś trochę zagubiony i nie wiesz od czego zacząć. Wiedza o tym, jak zaplanować trening, jaka jest prawidłowa technika każdego ćwiczenia i jak ułożyć rutynę nie jest łatwa, gdy dopiero zaczynasz przygodę ze sportem.

Tak więc, jeśli chcesz się uczyć i uzyskać szybsze, bardziej długotrwałe rezultaty, najlepszą opcją jest posiadanie osobistego trenera. Dzięki temu zwiększysz swoją motywację do ćwiczeń i będziesz wiedział jak prawidłowo trenować.

Czy chcesz robić postępy z trenerem personalnym? Wyjaśnimy Ci, jakie korzyści płyną z posiadania trenera personalnego i jak może Ci on pomóc w uprawianiu sportu, nauce i poprawie kondycji.

Powody, dla których powinieneś mieć osobistego trenera

Otrzymywanie spersonalizowanych porad dostosowanych do Twoich celów przynosi wiele korzyści, więc poznaj główne zalety rozpoczęcia uprawiania sportu z trenerem personalnym!

Dowiesz się, jak zorganizować swój trening

Przede wszystkim trener personalny będzie podstawą na tym etapie wtajemniczenia w sport. W ten sposób będziesz wiedział jak ułożyć i zorganizować swoje sesje treningowe. Trening personalny trwa zazwyczaj około 50 minut i jest podzielony na kilka etapów:

1- Rozgrzewka (5-10 minut).

Rozpoczniesz od szybkiego marszu, biegania lub delikatnych ćwiczeń, aby rozgrzać i uaktywnić mięśnie.

2- Szkolenie (40 minut)

Wtedy nadchodzi czas, aby zwiększyć intensywność i rozpocząć trening. W zależności od Twoich celów i potrzeb, trener dobierze ćwiczenia cardio, siłowe i wytrzymałościowe. W tym przypadku można użyć różnych materiałów, takich jak gumki, piłki fitball, hantle itp. Struktura treningu jest zwykle podzielona przez różne zestawy powtórzeń każdego ćwiczenia, zwykle od 12 do 20 powtórzeń i w sumie 3 lub 4 zestawy lub rundy.

3- Stretching (5 minut)

Poświęcenie kilku minut na rozluźnienie ciała po zakończonej aktywności jest bardzo ważne. Pomaga obniżyć tętno i uspokoić się.

Zwiększysz swoją motywację

Innym fundamentalnym aspektem jest to, że otrzymasz wsparcie od trenera, tak abyś mógł trzymać się rutyny. Czasami łatwo jest rzucić ręcznik, kiedy trenujesz na własną rękę i możesz nie skończyć sesji. Dlatego posiadanie kogoś, kto będzie Twoim przewodnikiem da Ci większą motywację do treningu i pozwoli w pełni wykorzystać intensywność ćwiczeń. Ponieważ granice często wyznaczamy sobie sami, a Ty jesteś silniejszy niż myślisz.

Będziesz wiedział, jak wykonywać ćwiczenia z dobrą techniką

W tym samym czasie trener osobisty będzie doradzał Ci podczas całej sesji i powie Ci, w jakiej pozycji powinieneś się znajdować, aby wykonywać ćwiczenia z prawidłową techniką. W ten sposób zwiększysz efektywność ćwiczeń i unikniesz kontuzji.

Będziesz miał do dyspozycji szeroką gamę ćwiczeń

Z drugiej strony, trener osobisty ma szeroki repertuar ćwiczeń i procedur do wykonania. W ten sposób unikniesz monotonii, a trening będzie o wiele przyjemniejszy.

Uzyskasz szybsze wyniki

Kluczowym elementem treningu z pomocą trenera personalnego jest to, że osiągniesz szybsze i bardziej efektywne rezultaty. W ciągu kilku tygodni poprawisz swoją kondycję i zwiększysz wytrzymałość sercowo-naczyniową.

Dowiesz się i rozwiążesz swoje wątpliwości

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, zawsze możesz udać się do tej osoby i uzyskać odpowiedź na swoje pytanie. Pomyśl, że jest to osoba, która ma duże doświadczenie w dziedzinie sportu, więc to pomoże Ci nauczyć się i zwiększyć swoją wiedzę.

Bez wątpienia, jeśli chcesz zacząć ćwiczyć, trener osobisty będzie dla Ciebie podstawowym przewodnikiem, który pomoże Ci nauczyć się trenować, doradzi jak wykonywać ćwiczenia i zmotywuje Cię podczas sesji. Zobaczysz jak staniesz się sportowcem!

Żele energetyczne dla sportowców – działanie i zastosowanie