Czy warto ćwiczyć brzuch?

Co prawda do lata jeszcze trochę czasu i nieco mniej może nam teraz zależeć na sylwetce i ładnym brzuchu. Zimą zwykle się trochę zapuszczamy.

A może by tak jednak zacząć właśnie ćwiczyć? Jesień, zima, wiosna – latem będziesz nie do poznania!

Wielu twierdzi, że nie warto trenować mięśni brzucha, jeśli są one po prostu pod grubą warstwą tłuszczu. Rzeczywiście, nie należy wówczas się forsować. To nawet nie za dobre dla naszego kręgosłupa. Mięśnie brzucha warto jednak ćwiczyć. One rosną, choć początkowo, mając więcej tkanki tłuszczowej, nie będziesz ich w ogóle widział. Niewykluczone jednak, że coś poczujesz.

Jak spalić tłuszcz z brzucha?

Kiedy jednak zastosujesz deficyt kaloryczny, spalisz z brzucha tłuszcz, wypracowane mięśnie będą się odkrywać. Musisz tylko być konsekwentny, systematyczny i ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu. Brzuszki to najprostsza metoda. Warto jednak robić je z głową, umiarem i przede wszystkim – poprawną techniką. Nie forsuj tempa. Wcale nie jest tak, że im więcej brzuszków, tym lepsze efekty. Absolutnie nie. Rób je powoli. Poczuj każdy moment zginającego się mięśnia. Delektuj się jego pracą. Lepiej wolniej, a dokładniej. Lepiej mniej, a solidniej i częściej.

Nie tylko same brzuszki

Oczywiście, same brzuszki to często za mało. Pamiętaj jednocześnie o spalaniu tłuszczu jeśli masz go za dużo. Tutaj warto stosować wszelkie ćwiczenia aerobowe, kardio. Dobrze też biegać interwałowo. Staraj się uporządkować dietę i aktywność, by palić więcej niż potrzebujesz, ale też nie przesadzać. Umiesz pływać? Pomyśl o basenie. Pływanie angażuje mnóstwo mięśni.

Nie wprowadzaj zbyt drastycznych rozwiązań w diecie. Kiedy będziesz głodny, organizm zacznie pobierać energię… właśnie z mięśni. Po co je budować, żeby potem tracić w głupi sposób? Więcej artykułów dotyczących zdrowego trybu życia znajdziesz w serwisie https://www.aktualne.pl/.

Pamiętaj, warto zacząć dzisiaj, żeby ze kilka miesięcy prezentować piękną sylwetkę. Nie muszą Cię podziwiać inni. Ty sam staniesz przed lustrem i powiesz sobie, że wykonałeś super robotę.