suplementy-poczatkujacy

Suplementacja dla osób początkujących

Na ów to rynku jest tak naprawdę już mnóstwo suplementów kulturystycznych. Jeżeli jednak zaczynasz tutaj swoją przygodę z całym to sportem lub też i po prostu chcesz zacząć uzyskiwać to coraz to lepsze efekty, podczas treningów, suplementacja tak naprawdę się staje już czymś oczywistą kwestią. Mając takowe to wiele produktów już do wyboru, łatwo można zacząć się gubić. Co wybrać, jak zacząć dawkować, jakie marki takowych to witamin i suplementów są polecane. Co ma zrobić nowicjusz?

Wiele z tych pytań zadają sobie osoby początkujące, dlatego też dzisiaj przychodzimy do was z takową to propozycją najlepszych to suplementów na ów znanym nam rynku.

1. Białko serwetkowe.

Przez ostatnią to dekadę takowe to białko serwetkowe pod postacią takowego to koncentratu, izolaty czy też i hydrolizatu stało się tak naprawdę podstawą każdego to planu suplementacji. Odżywa ta białkowa to tak naprawdę suplement, który zawiera, pełno aminokwasów szczególnie jest, bardzo to bogaty w aminokwasy rozgałęzione BCAAA, a zarazem i na takie to animo kwasy takie jak:

– Leucynę.

– Izoleucynę.

– Walinę.

BCAA to tak naprawdę to są, wszystkie te EAA co są, niezbędne w całym to procesie syntezy białek, które są tak naprawdę potrzebne nam do takowej to budowy nowych takowych to tkanek mięśniowych zwłaszcza taka, jak leucyna.

2. Kreatyna.

Jak same to badania potwierdzają nowe to spektakularne działanie suplementów, wciąż się tak naprawdę to rozwija. Kreatyny, które jest już tak ekskluzywną a co najważniejsze droga, obecnie posiada to wiele swoich rodzajów, a zarazem i ceny. Producenci suplementów ot, tak naprawdę starali się opracować to kolejną dobrą kreatynę. Jednak to nadal w takim to zakresie i badań i poprawek procesów całej to produkcji. Kreatyna to tak naprawdę występującą jako takowa to substancja naturalna występuje ona w szczególności w żywności, w takie jak:

– Ryby.

– Steki.

Pozwala ona między innymi zachować i uzupełnić takowe to zapasy adenozynotrójfosforanu, podczas całych to intensywnych treningów.

A jeżeli jesteś początkującym kulturystą, poznaj zasady suplementacji dla nowicjuszy.

3. Olej rybny.

Olej rybny jednak na pierwszy rzut oka może nie tak naprawdę nie wydawać jako takowy to spektakularny suplement. Jednak jego to korzyści są bardzo długotrwałe, a zarazem i niezbędne dla utrzymują takiego to zdrowia. Jest on tak naprawdę bogaty w kwasy tłuszczowe, które są, potrzebne dla nas są, to omega-3. Olej rybny niekoniecznie jest suplementem o jakimś tam spektakularnym i tak naprawdę mocno widocznym to działaniu. Jego jednak główna zaleta to zmniejszenie takowego to stanu zapalnego w organizmie.

4. Witamina D3.

Jest to takowa witamina, która jest dla nas tak naprawdę niezbędna. Dużo już jest, o niej wiadomo. Posiada ona nie tylko właściwości zdrowotne, ale i to ona wpływa na osiągnięcia też i sportowe, więc nie powinno to tak naprawdę nikogo zdziwić, że takowa to witamina D3 jest dla nas niezbędna. Nasz takowy to styl życia, wciąż się zmienia i jest, to coraz to więcej czasu jak zaczynamy, spędzać więcej czasu w pomieszczeniach. Zmniejsza to tez i naszą ekspozycję na takowe to słońce, ale i tym samym obniża to nasze naturalne poziomy tej o to witaminy D3.