Chcesz schudnąć? Rób kroki, gdzie tylko jest to możliwe

Sport to zdrowie, ruch to zdrowie. To hasło, które powinno Ci przyświecać. W ostatnim czasie modne stało się monitorowanie kroków przebytych każdej doby. Dobrze mierzyć swój ruch, bo to pozwala na całkiem zdrowe życie. Jak robić minimum 9-10 tysięcy kroków dziennie?

Kroki wpływają na ogólny stan zdrowia

Ilość taką wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo wykonać. Często prowadzimy siedzący tryb pracy, po niej nie mamy na nic siły, na zakupy także jeździmy samochodem. Ruszamy się zdecydowanie za mało. Gdybyśmy w niektórych naszych dniach zmierzyli ilość przebytych kroków, pewnie nie przekroczyłaby 5 tysięcy. To zdecydowanie za mało.

Mierzenie kroków w praktyce

Jeśli decydujesz się na zakup zegarka lub opaski, która zmierzy Twoje kroki, musisz być zdeterminowany do wykonywania minimum 8-10 tysięcy kroków dziennie. Tylko to da lepszą kondycję, poprawi stan Twojej psychiki, a także sprawi, że sam ze sobą poczujesz się lepiej (choćby poprzez utratę na wadze).

Czasami warto odpuścić jazdę samochodem do niedalekiego sklepu. Możesz też pojechać do galerii handlowej, ale na parkingu zaparkuj trochę dalej od wejścia. Każdy pokonany pieszo dystans robi różnicę.

Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, to jednak za mało. Warto popołudniu lub wieczór przejść się gdzieś. Pół godziny spaceru to około 2 przebyte kilometry. Zależnie od rozstawu nóg, pokonasz wówczas od 2,5 do 4 tysięcy kroków. To już coś. Warto jednak pomyśleć o nieco dłuższym spacerze. Rób kroki, gdzie tylko to możliwe. Ruszaj się dużo, bo to najprostsza recepta na zdrowie i dobrą sylwetkę.

Odwiedź sportowy blog www.kondycja.pl, zaczerpnij porady oraz wskazówki specjalistów i jeszcze dziś zacznij poprawiać kondycję, a także zacznij żyć na sportowo.