Suplementy diety z witaminą D – krótka charakterystyka

Chyba każdy już o niej słyszał. Większość osób przyjmuje ją regularnie, zdając sobie sprawę z tego, że mnóstwo ludzi cierpi teraz na jej niedobory.

Podstawowe informacje o suplementach z witaminą D

A mówimy oczywiście o witaminie D. Suplementy diety bogate w ten związek są jednymi z częściej kupowanych produktów w aptekach. Przydają się niemalże wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy mało czasu spędzają na świeżym powietrzu i rzadko kiedy wystawiają się na działanie promieni słonecznych.

Witamina D powinna być przyjmowana już od początku października bądź końcówki września aż do samego kwietnia. To w tym czasie w Polsce słońca jest na tyle niewiele, iż pod jego wpływem organizm nie produkuje dostatecznej dla siebie ilości witaminy D. Oznacza to, że trzeba ją suplementować.

Witamina D – to powinieneś wiedzieć

A mimo tego, iż o suplementacji witaminy D już teraz mówi się bardzo dużo, stale warto wspominać o tym temacie, bo jest on jednak bardzo ważny. Ten związek odgrywa istotną rolę w każdym organizmie. Nic nie jest w stanie zastąpić jego właściwości. Suplementy diety z witaminą D przydają się i dzieciom, i dorosłym, a jeszcze bardziej tym, którzy mają nieprawidłowo wysoką masę ciała. U osób otyłych i tych ze sporą nadwagą dochodzi bowiem do wyraźnego i znacznego wzrostu zapotrzebowania na witaminę D. Może być ono nawet pięciokrotnie większe niż u osoby o wadze normalnej! Warto wziąć to pod uwagę. W przypadku zmagania się z otyłością suplementacja witaminą D jest absolutnie kluczowa.

Jak więc przyjmować witaminę D i ile jej brać?

Zasady suplementacji w tym przypadku są akurat dość proste. Przeciętna osoba dorosła o normalnej wadze będzie potrzebować ok. dwóch tysięcy jednostek witaminy D na dobę. Osoba otyła – od czterech tysięcy do nawet dziesięciu tysięcy jednostek. Po suplementy diety z witaminą D należy sięgać codziennie. Jedyną przerwę w suplementacji można sobie zrobić latem i wiosną, jeżeli tylko często spędza się czas na podwórku. No i witamina D nie musi być wcale łączona z witaminą K. To mit.

Więcej interesujących artykułów o suplementach i zdrowiu człowieka znajdziesz w serwisie https://www.objaw.pl/.