sztanga

Dlaczego warto ćwiczyć z obciążeniem?

Ćwiczenia siłowe wzbudzają skrajne emocje. Z pewnością wymagają sporo wysiłku i sprawiają, że trening wchodzi w kolejny level zaawansowania. Trzeba jednak wiedzieć, że chcąc wyrzeźbić sylwetkę, należy odpowiednio wzmocnić wszelkie partie ciała. Ćwiczenia z ciężarkami są w tym przypadku niezawodne. To dzięki nim sylwetka nabierze pożądanych kształtów i będzie prezentowała się witalnie i atrakcyjnie.

Jeśli chodzi o ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem, to na początek nie musi, być ono duże, ale zawsze dodatkowy opór zwiększy efektywność wykonywanych ćwiczeń. Na każdej siłowni i klubie fitness do dyspozycji pozostają ciężarki do ćwiczeń: hantle, sztangi, czy też kettlebell. To one wspomagają trening i siłowy. Co, ważne tego typu sprzęt dzięki swym niewielkim gabarytom może również być przechowywany w domowym zaciszu. Krótko ujmując, można z nimi ćwiczyć w sportowych klubach, jak i w domu w zależności od własnych preferencji.

Zalety ćwiczeń z ciężarkami:

– Ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem bardzo efektownie i szybko wzmacniają poszczególne partię ciała i pozwalają na zwiększenie masy mięśniowej w krótkim czasie. Przy tym wysmuklają i nadają kształtów całej sylwetce.

– Szeroki wybór ciężarków do ćwiczeń sprawia, że znajdą się odpowiednie zarówno dla osób bardziej zaawansowanych, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym. Ponadto mogą z nimi spokojnie ćwiczyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

– Ćwiczenia z ciężarkami pozytywnie wpływają na ogólną sprawność fizyczną i koordynację ruchową.

– Treningi siłowe sprzyjają wzmocnieniu wyprostowanej postawy ciała oraz pozwalają popracować nad równowagą (wzmacniają kręgosłup oraz kości).

– Wszelkie profesjonalne obciążenia do ćwiczeń typu hantle, czy sztangi są łatwo dostępne – obecne na każdej siłowi oraz dostępne w sklepach sportowych.

– Ciężarki stanowią element urozmaicający trening. Dzięki temu łatwiej jest się w niego zaangażować. Z każdym rodzajem obciążenia można wykonać bogatą gamę ćwiczeń niemal na każdą partię mięśni.

– Treningi siłowe służą spalaniu sporej ilości kalorii i pobudzają pracę metabolizmu. Oznacza to, że podobnie jak ćwiczenia cardio wspomagają proces odchudzania.

– Dzięki wzmocnieniu sylwetki i rozrostowi mięśni stajemy się mniej podatni na kontuję stawów i bóle kości.

– Treningi siłowe, jak właściwie każdy wysiłek fizyczny uwalniają endorfiny, czyli hormony szczęścia. Poprawiają samopoczucie i zwiększają pewność siebie.

Żeby poprawić swoją kondycję i zapewnić świetne warunki całemu ciału, możesz też spróbować ćwiczyć sztuki walki. Przykładowo, tutaj możesz zobaczyć, jakie wspaniałe możliwości oferuje bytomski klub taekwondo.