Na siłowni zawsze zdołasz świetnie popracować nad swoją sylwetką i to niezależnie od tego, jaki jest twój cel. Te wszystkie hantle, sztangi i inne dodatkowe obciążenia nie służą bowiem wyłącznie do rozbudowywania muskulatury. Wykorzystasz je nawet wtedy, gdy będziesz wykonywać ćwiczenia na odchudzanie.
Odchudzający trening z obciążeniem
Trening z dodatkowym obciążeniem zawsze jest bardziej wymagający od tego realizowanego bez żadnych wspomagaczy, a to znaczy, że przepala on więcej kalorii.
Pamiętaj koniecznie o tym, by każdy swój trening poprzedzać jakąś rozgrzewką. Nie musi to być nic długiego. Rozgrzewka trwająca dziesięć czy piętnaście minut w zupełności ci wystarczy, o ile zadbasz w jej trakcie o podniesienie tętna, przyspieszenie akcji serca i rozgrzanie wszystkich poszczególnych partii ciała, nad którymi później zamierzasz pracować. Jeżeli twoim treningiem odchudzającym jest klasyczny trening siłowy wykonywany z jakimś obciążeniem nie zapomnij też o aktywizacji mięśni – weź gumę oporową i przy jej użyciu wykonaj parę podstawowych ćwiczeń, aby pobudzić konkretne partie ciała.
Trening na siłowni a odchudzanie
Skoro jednak twój trening ma mieć właściwości odchudzające, musi się on opierać na kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim zmniejsz w nim obciążenie. Teraz nie pora na pobijanie rekordów i próbach zaimponowania innym użytkownikom siłowni. Na stronie kulturystyka24.pl znajdziemy poradnik dla osób odchudzających się. Według niego zmniejsz ciężar przynajmniej o połowę i zacznij wykonywać wszystkie ćwiczenia na odchudzanie w dłuższych seriach składających się z ok. 12-15 powtórzeń. Próbuj też skrócić przerwy między kolejnymi ćwiczeniami. Mogą one trwać zaledwie dwadzieścia sekund. Dzięki temu twój organizm i ciało cały czas będą zmuszane do bardzo ciężkiej, intensywnej, ale też i skutecznej pracy.
Tradycyjny siłowy trening odchudzający warto też zakończyć delikatnym cardio. Jeżeli wciąż nie masz dość, udaj się do strefy z większymi maszynami i przez dwadzieścia minut uprawiaj jakąś dyscyplinę wytrzymałościową – np. bieganie albo jazdę na rowerku stacjonarnym.